Konferencja otwierająca „Akcelerator Innowacji”

Konferencja otwierająca „Akcelerator Innowacji”

W dniu 12.07.2013 r. w Parku Technologicznym Interior odbyła się konferencja otwierająca projekt „Akcelerator Innowacji – centrum synergii biznesu i nauki”. Projekt ma na celu zbliżenie świata  nauki do swiata przedsiębiorców, zapewniając transfer wiedzy z nauki do biznesu oraz w drugą stroną.

Podczas konferencji zaprezentowali się partnerzy Projektu: OPZL, Park Interior z Nowej Soli oraz Park Eureka z Poznania. Przedstawiciele firm oraz świata nauki biorący udział w Projekcie przedstawili na konferencji działania realizowane w jego ramach. Zagadnienia związane z efektywnymi rozwiązaniami problemu dostępności i bezpieczeństwa zasobów w systemie transakcyjnym klasy ERP przedstawili Jolanta Uździcka, dyrektor rozwoju produktów Streamsoft sp.j. oraz Janusz Jabłoński z Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii UZ. Kwestie związane z przetwarzaniem stopów niklowo-chromowych inconel 600 i RA330 omówili Waldemar Hasiów, prezes Inter-Castor Sp. z o. o. oraz Mariusz Michalski z Wydziału Mechanicznego UZ. Temat kontroli i analizy powłok ochronnych elementów konstrukcji stalowych przedstawili Janusz Brzezinka, prezes FAF Polska Sp. z o. o. oraz Agnieszka Kaczmarek z Wydziału Mechanicznego UZ. Natomiast Tomasz Stępski, zastępca prezesa z firmy Sinersio Polska Sp. z o. o. oraz Przemysław Jacewicz z Wydziały Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji UZ poruszyli temat dotyczący zwiększenia bezpieczeństwa procesów w chmurze obliczeniowej.

Konferencja miała na celu zapoznanie firm oraz zaproszonych gości z ideą Akceleratora Innowacji, zaprezentowanie działań podjętych przez uczestników projektu, oczekiwanych rezultatów, wymianę dobrych praktyk, umożliwienie rozmów naukowców z przedsiębiorcami. Konferencja zakończyła się integracyjnym grillem.

« wstecz